Iwona Zaborowska “Zwiewność chwili” nowość!

Share
Czas czytania:1 Minut, 41 Sekund

Iwona Zaborowska jest wyrobioną intelektualnie poetką. W swoim najnowszym tomiku zawarła między innymi wiersze po tragedii, którą przeżyła po stracie najbliższej jej osoby, syna.

Autorka jest lekarzem, stąd może bierze się jej wnikliwa analiza wszystkiego, co ją pasjonuje i co ma wpływ na nasze życie. Jest matką, która przeżyła olbrzymią tragedię – śmierć syna, z którą nie może się pogodzić. Dlatego w tomiku znalazły się wierszę pełne nostalgii i smutku. To rodzaj trenów na wzór poezji Jana Kochanowskiego po śmierci córeczki Urszuli. Mimo tak dużej tragedii autorkę nie opuszcza umiejętność tworzenia utworów ciepłych, płynących z głębi serca. Jej poezja, podobnie jak w poprzednim tomiku, emanuje miłością do ludzi, do przyrody.

Iwona Zaborowska “Zwiewność chwili”

Iwona Zaborowska zdj. Wyd. Astrum

Iwona Zaborowska zdj. Wyd. Astrum

Być może związane jest to z wielką pasją poetki, którą jest fotografia. Dzięki łączeniu umiejętności chwytania chwil w kadrze tak pięknie potem opisuje umykający czas, który za moment zniknie z naszych oczu bezpowrotnie.

Autorka o sobie:

Wiersze zaczęłam pisać, mając dwadzieścia kilka lat i chowałam je do przysłowiowej szuflady. Po paru latach pochłonęła mnie proza życia i do romantycznego świata poezji wróciłam około sześć lat temu. Nadal jestem zafascynowana pięknem, które mnie otacza i próbuję wyrazić to słowami. KOLORY EMOCJI to mój drugi tomik poetycki. Pierwszy – SŁOWEM MALOWANE – wydałam w 2017 roku. Wierzę, że na tym nie kończy się moja przygoda z poezją. Mam jeszcze tak dużo do przekazania – maluję słowem, kolorami emocji przedstawiam nasz świat. Zapraszam.

Z zawodu jestem lekarzem. Moim pragnieniem jest nie tylko leczyć, lecz również przekazywać pozytywne emocje. Interesuję się poezją, lubię również fotografować, by zatrzymać w kadrze upływający czas.

Moim zdaniem przekaz myśli i uczuć bardzo dobrze można wyrazić w poezji. W 2017 r. zadebiutowałam tomikiem SŁOWEM MALOWANE.

W 2019 r. ukazał się tomik KOLORY EMOCJI. Jestem również jedną z autorek antologii:

HAIKU (ed.1), IMIONA (ed.1), WIERSZE SERCEM PISANE (ed. jubileuszowa), WIERSZE O KWIATACH (ed.1), WIERSZE DLA DZIECI (ed.7), MIŁOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ (ed.4).

Tomik poezji wydany przez Wydawnictwo Astrum

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.