Thriller kryminalny “Gen” nowa powieść Juliusza Adela

Share
Czas czytania:1 Minut, 47 Sekund

Thriller kryminalny “Gen” autorstwa Juliusza Adela to debiut literacki z gatunku thrillera kryminalnego. Wyróżnikiem książki jest niewątpliwie fakt, że wątek przestępczy mocno naznaczony jest tematem żywności. Powieść wskazuje na powszechne zjawisko polegające na tym, że podczas zakupów nie zwracamy uwagi na etykiety, co może się zakończyć nawet śmiertelnym błędem. Wydanie książki zostało wznowione ostatnio przez wydawnictwo BookEdit.
Całość książki układa się w misternie poukładaną, wielowątkową, pełną tajemnic i nagłych zwrotów opowieść. Kiedy już wydaje się, że coś jest wyjaśnione, zaraz pojawia się nowa tajemnica. Fabuła wzbudza w czytelniku ciekawość, napięcie i chęć poznania zakończenia.

Akcja rozwija się stopniowo, a sami bohaterowie są realistycznie wykreowani, z mocno zarysowanymi charakterami. Wszystkie wydarzenia poznajemy w książce z perspektywy kilku osób. ”Gen” niesie za sobą przekaz dla czytelnika mówiący o tym, aby zawsze weryfikować intencje na pozór dobrze znanych nam osób. W świecie wykreowanym przez Adela z założenia dobre narzędzia służą bowiem złym celom, a osoby z kryminalną przeszłością są zdolne do szlachetnych czynów.

Thriller kryminalny „Gen”

Thriller kryminalny “Gen” Juliusz Adel zdj. Goodonepr

“GEN” Juliusz Adel zdj. Goodonepr

Fabuła książki rozpoczyna się od śmierci córki znanego dziennikarza podczas pobytu w szpitalu. Zatrudniony w tej placówce medycznej patomorfolog próbuje ustalić przyczynę zgonu dziewczynki. Swoimi spostrzeżeniami dzieli się na forum internetowym, przez co traci swoje badania i sprowadza śmierć na innego lekarza i jego rodzinę. Komuś bardzo zależy na tym, żeby nikt nie ustalił przyczyny śmierci dziecka. Wszyscy zaangażowani w wyjaśnienie tej sprawy są pod stałą obserwacją, mają założone podsłuchy, są śledzeni i zastraszani. Nikt nie może czuć się bezpiecznie, bo w sprawę wmieszana jest Agencja… Tam kryje się ktoś, kto pociąga za sznurki i wszelkimi sposobami chce ukręcić łeb sprawie.

Wartością, która zdominowała moje życie, jest natura – zwierzęta pełnią w niej dla mnie kluczową rolę. To z miłości do nich przestałem jeść mięso i produkty odzwierzęce. Oprócz tego moją wielką pasją jest gotowanie, pisanie i czytanie. Z nieoczywistego połączenia tych zamiłowań powstała książka o tytule “Gen”, którą pragnę się podzielić z czytelnikiem – mówi Juliusz Adel, autor.

Książka, wydana nakładem wydawnictwa BookEdit, jest już dostępna w największych księgarniach internetowych i stacjonarnych w Polsce.

Książka do nabycia w księgarni: “Gen” – Empik

Źródło: GoodonePR

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.