Franio Mucha “Stokrotka” – nowy singiel z nowej płyty

Share
()
Czas czytania:1 Minut, 5 Sekund

Franio Mucha debiutuje albumem „Bakelit”. Płyta w wersji fizycznej ukaże się 16 września nakładem wytwórni Seszele Records. W dystrybucji cyfrowej będzie dostępna dzięki [PIAS]/[INTEGRAL]. Pierwszy krążek artysty od samego początku miał być popową płytą. Miał trafiać do ludzi.

Wybrałem więc paletę głupich emocji i stworzyłem 11 piosenek do których może pląsać ten dzieciak w każdym z nas. Tak aby mógł wyrzucić całą złość” – mówi Franio.

Stokrotka” opowiada o złości w codziennej nudzie. Z tanecznym podkładem (przy którym miałem mnóstwo zabawy) sto razy łatwiej wyjść z monotonii” – tak o utworze mów Franio.

Franio Mucha “Stokrotka”

Franio Mucha to solowy projekt za którym stoi Mikołaj Gawron, 18-letni multiinstrumentalista z Opola. Mikołaj jest absolutnym debiutantem, sam odpowiada za produkcję, kompozycję i warstwę tekstową.

Muzyka Frania Muchy to mieszanka luzu, nostalgii i ujmującego uroku, muzycznie inspirowana post-punkiem, zimną falą oraz nawiązaniami do funku. Świeżość i młodość łączy się z dojrzałością emocjonalną twórcy. Na swoim debiutanckim albumie Franio Mucha często sięga po perspektywę dziecka, co tworzy kolorowy świat przeżyć, w którym nie brakuje miejsca na refleksje oraz humor.

Debiutancki singiel “Miś Mamona” w pierwszym tygodniu wylądował na 13 miejscu Listy Piosenek Radia 357. Artysta wystąpi również na tegorocznym festiwalu Great September.

Franio Mucha na Facebook: Franio Mucha – FB

Czytaj również: Franio Mucha debiutuje albumem „Bakelit”

Jak przydatny był ten post?

Kliknij poniżej, aby ocenić!

Wynik

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Przepraszamy, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Przeczytaj również...

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.