Elly Tess. Premiera nowego singla “Only You”

Share
Czas czytania:1 Minut, 39 Sekund

Elly Tess powraca z kolejnym singlem. W listopadzie zeszłego roku wkroczyła na rynek muzyczny ciepło przyjętym utworem „sad girl”. Artystka wydała dotychczas trzy utwory utrzymane w stylistyce smutnego popu. Premiera najnowszego singla “Only You” miała miejsce 11 maja.

Only You”, a także dwa poprzednie single – „sad girl” oraz „ghosting” – powstały we współpracy z Hotelem Torino (Patryk Kumór, Dominic Buczkowski-Wojtaszek), czyli jednym z najbardziej wpływowych duetów producenckich na rodzimym rynku fonograficznym. Muzycy mają na koncie kilka znanych przebojów (”Superhero” Viki Gabor, „Cześć, jak się masz” Sanah i Sobla) i doskonale rozumieją trendy w świecie muzyki. W międzyczasie Tess stworzyła także singiel w języku polskim – “puzzle” – przy wsparciu Piotra Siejki znanego ze współpracy z Kasią Cerekwicką.

Elly Tess -“Only You”

Only You” jest dla mnie wyrazem letniej beztroski. To historia o tym, jak wiele oczekiwań wiążemy z nowo poznaną osobą. Początek każdej relacji budzi ekscytację. Jesteśmy ciekawi, co będzie dalej, jak potoczy się nasz los, czy jesteśmy sobie pisani. Czy przelotna znajomość ma szansę zmienić się w coś więcej? ”Only You” to pełne ciepła i nostalgii marzenie o tym, by znaleźć drugą połówkę na jednej z imprez nad basenem, nim wakacje się skończą” – mówi o singlu Elly Tess.

Elly Tess, 2022, fot Mara Friedman

Elly Tess, 2022, fot Mara Friedman

Do singla powstał także klimatyczny, letni teledysk zrealizowany podobnie jak poprzednie klipy artystki w Los Angeles przy udziale profesjonalnej ekipy filmowej. Obraz doskonale podkreśla lekkość utworu i nawiązuje do konwencji amerykańskiej, wakacyjnej imprezy.

Elly Tess urodziła się w Łodzi, ale od 13. roku życia mieszka i tworzy w Stanach Zjednoczonych. Jest pisarką, wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. W 2013 roku zadebiutowała, wydając powieść fantasy skierowaną do młodszych czytelników – „Szafir”. W 2020 roku została absolwentką University of California in Los Angeles (UCLA), gdzie z wyróżnieniem ukończyła filozofię i przemysł muzyczny. Artystka łączy dziewczęcą wrażliwość i talent songwriterski tworząc piosenki zarówno w języku polskim jak i angielskim.

Elly Tess w mediach:

  1. Instagram
  2. Facebook
  3. Linktr.ee
  4. YouTube
  5. TikTok

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.