Bartek Wąsik „Daydreamer” pierwsza płyta już 4 listopada!

Share
Czas czytania:1 Minut, 52 Sekund

Bartek Wąsik – Pianista zapowiada długo wyczekiwany pierwszy, solowy album. Płyta zatytułowana „Daydreamer” (wyd. Mystic Production) ukaże się 4 listopada, a znajdą się na niej autorskie aranżacje utworów zespołu Radiohead.

Daydreamer” to dwanaście oryginalnych aranżacji piosenek zespołu Radiohead na fortepian solo, które razem tworzą fresk pełen znaczeń i barw. To bardzo osobista muzyczna wypowiedź Bartka Wąsika – jednego z czołowych polskich pianistów, kompozytora i aranżera, artysty przekraczającego w swoich działaniach granice dźwięku. Z miłości do piosenek Radiohead muzyk stworzył ich zaskakujące wersje.

Jak wyznaje artysta, utwory angielskiej grupy przez lata towarzyszyły mu w ważnych życiowych sytuacjach. „Są żyzną glebą, z której czerpie moja własna wrażliwość” – podkreśla. „Wprowadzają mnie w lekką wibrację, nie dają spokoju. Otwierają świat skojarzeń, którymi chciałem się podzielić.”

Bartek Wąsik „Everything In Its Right Place (live session)

Bartek Wąsik – pianista, kompozytor i aranżer, laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, nagrody fonograficznej Fryderyk oraz Paszportu „Polityki” 2014. Występował w Europie, Azji i obu Amerykach. W Carnegie Hall i Chicago Symphony Hall prezentował własne opracowania utworów Fryderyka Chopina. Jego projekt Nowa Warszawa (wraz ze Stanisławą Celińską i z Royal String Quartet) spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki i został uhonorowany Gwarancją Kultury i Wdechami.

Bartek Wąsik fot. Krzysiek Oleksiak

Bartek Wąsik fot. Krzysiek Oleksiak

Współpracował m. in. z Bartkiem Konopką (film „Nowa Warszawa”), Janem Komasą (widowisko „Ksenofonia”), Arturem Rojkiem („Symfonia przemysłowa”), Adamem Strugiem („Requiem ludowe” – uhonorowane Folkowym Fonogramem Roku), Katarzyną Nosowską, Ralphem Kaminskim (album „Kora”), czy Dorotą Miśkiewicz („Lutosławski, Tuwim – Piosenki nie tylko dla dzieci” – Złota Płyta).

Jest założycielem i członkiem Lutosławski Piano Duo (laureaci nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2020) i kwartetu Kwadrofonik, z którym w 2021 roku otrzymał Fryderyka za album „Astronomia poety. Baczyński”, zawierający piosenki skomponowane razem z Melą Koteluk do słów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Od 2020 roku jest autorem, organizatorem i wykonawcą cyklu letnich koncertów Pianokrąg, które odbywają się w warszawskiej Królikarni.

Bartek Wąsik plays Radiohead – „Daydreamer”, tracklista:

1. Everything In Its Right Place
2. No Surprises
3. Exit Music (For a Film)
4. Let Down
5. Daydreaming
6. Knives Out
7. Sail To The Moon
8. Creep
9. True Love Waits
10. Videotape
11. Karma Police
12. Motion Picture Soundtrack

Bartek Wąsik na Facebook: Bartek Wąsik – FB

Album dostępny: Bartek Wąsik Plays Radiohead Daydreamer

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.