Agnieszka Pietrzyk “Terytorium” już 25 stycznia!

Share
Czas czytania:1 Minut, 13 Sekund

Już 25 stycznia premiera najnowszego thrillera Agnieszki Pietrzyk pt. Terytorium. To nowa odsłona twórczości autorki. Tematem powieści jest spór pomiędzy dwoma formacjami mundurowymi – WOT-em i policją. Całość zaczyna się od śmiertelnego strzału, który oddaje żołnierz WOT-u. Sprawę usiłuje wyjaśnić policja, jednak terytorialsi utrudniają odtworzenie przebiegu zdarzeń.

W lesie przy granicy polsko-rosyjskiej, podczas ćwiczeń żołnierzy Wojskowej Obrony Terytorialnej, dochodzi do tragedii. Kapral Derkacz, przekonany, że ma przed sobą uzbrojonego, niebezpiecznego mężczyznę, oddaje śmiertelny strzał w stronę cywila.

Agnieszka Pietrzyk “Terytorium”

Agnieszka Pietrzyk "Terytorium" Wydawnictwo Czwarta Strona

Agnieszka Pietrzyk “Terytorium” Wydawnictwo Czwarta Strona

Na miejscu pojawia się policja. Jednak terytorialsi nie zamierzają z nią współpracować. Za wszelką cenę chcą chronić swojego człowieka. Kobieta, która wraz z zamordowanym przebywała w samochodzie w chwili strzału, staje się cenna zarówno dla policji, jak i żołnierzy. Ona sama ma jednak swój cel do zrealizowania. I nie jest to pomoc z którejkolwiek ze stron.

Napięcie między formacjami mundurowymi rośnie. W końcu sytuacja wymyka się spod kontroli. Wtedy dochodzi do kolejnej tragedii.

Terytorium to thriller, w którym ścierają się interesy różnych grup, nienawiść i uprzedzenia biorą górę, i nikt nie przestrzega zasad, gdy na horyzoncie pojawia się możliwość osiągnięcia osobistych korzyści. Agnieszka Pietrzyk opowiada przerażającą historię o tym, co może się wydarzyć, gdy nieodpowiedni ludzie chwycą za broń.

Książkę poleca Vincent V. Severski a patronami medialnymi są portal Lubimyczytać.pl oraz promotor czytelnictwa Bartosz Soczówka (Bliskie spotkania).

Książka dostępna na Wydawnictwo Czwarta Strona

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.