SETA “Naiwność” – Premiera singla 27 maja 2022

Share
Czas czytania:2 Minut, 54 Sekund

SETANaiwność“. No czas na kawę – powiedziałem, gdy wstałem wcześnie rano. Jak zwykle sam spędziłem noc, ale cóż taki mój los. Włączyłem komputer, żeby sprawdzić najnowsze wiadomości, no i oczywiście muzyka potrzebna. Więc zajrzałem co nowego w sieci i natrafiłem na utwór „Naiwność” grupy SETA.

Akurat, trafiłem w klimat i już oczy bardziej mi się otworzyły. Piosenka w sam raz na przebudzenie, wprawiła mnie w odpowiedni nastrój. Postanowiłem, że warto o niej napisać. Chętnie za to się zabrałem, i tak sobie na rozpoczęcie dnia słuchałem sympatycznej melodii, ciekawych słów. Fajnie mieć takie poranki pod ręką.

Oczywiście musiałem sprawdzić gdzieś w sieci informacje o zespole, bo to jest nowość, a dokładniej, teledysk pojawił się 27 maja 2022 roku, w popularnym serwisie z muzyką i teledyskami. Nowości zawsze zwracają szczególną uwagę, nie wszystko oczywiście trafia w mój gust, ale akurat ten utwór jest warty nawet wielokrotnego posłuchania.

SETA zdj. Screen YouTube

SETA zdj. Screen YouTube

Osobiście uważam, że takie liryczne przesłania, są potrzebne każdemu i dobrze wpływają na samopoczucie. Mnie, utwór ten wprowadził w romantyczny wręcz klimat. Nie wiem, może dlatego, że za oknem akurat była plucha, padał deszcz i było dosyć chłodno, ale tak się stało, że ta ponura pogoda jakby nie miała żadnego znaczenia, ani wpływu na nastrój, jaki mnie ogarnął podczas odsłuchu. Po prostu wziąłem kolejny łyk kawy i pisałem, oddając się muzyce.

O zespole dowiedziałem się, że to grupa czterech mężczyzn i są to kolejno: Łukasz Podkul, Jerzy Adamik, Leszek Nowak oraz Wojciech Bykowski. Panowie stworzyli ciepły i klimatyczny utwór, który zapewne przypadnie do gustu nie jednej zakochanej parze. Pochodzą z Krosna.

SETA „Naiwność”

No i gdy tak słuchałem, to akurat odezwała się do mnie moja bliska koleżanka, którą darzę wielką sympatią. Utwór spowodował, że ułożyły mi się słowa, którymi opisałem, to co do niej czuję. A napisałem tak:

„A to dzięki Tobie tak jest, bo jakoś działasz na mnie mobilizująco. Zawsze kiedy siadam przed komputerem, czuję, jakbym siadał obok Ciebie, bo w każdej chwili mogę się odezwać i niemal od razu mi odpisujesz. Czuję, jakbyś razem ze mną spędzała kolejny dzień, nawet gdy mniej rozmawiamy. Jakoś wtedy lepiej mi się myśli, a dni stają się ciekawsze. Dodajesz mi radości i pobudzasz niespożyte pokłady sił i nasączasz mnie pozytywną energią niczym baterie Energizer, które są nieśmiertelne, wystarczy je podłączyć do gniazdka z prądem, gdy trochę słabną i po pewnym czasie, znów działają jak nowe. Tak jest ze mną codziennie, nie ważne gdy wstaję wcześniej rano, czy dopiero po południu, zawsze ten przypływ energii jest jakby kopniak w tyłek i mobilizuje mnie do działania. Tak jest właśnie kochanie. I mimo że, dzieli nas odległość, to wcale tego nie czuję. Po prostu jesteś zawsze i nic tego nie zmieni…”

No trochę mnie poniosło, ale właśnie tak było, gdy towarzyszyła mi w tym moim przebudzeniu melodia „Naiwność”. Być może u innych, te reakcje będą inne i wcale nie podobne, no ale każdy ma swój sposób interpretacji i czuje inaczej. Ja akurat w taki sposób zareagowałem.

Singiel „Naiwność” jest pierwszym singlem SETA, który ujrzał światło dzienne i promuje ich debiutancką płytę „Towards The Orange Bridge”. Prosty i życiowy przekaz tego utworu, pokazuje nam to, czego możemy spodziewać na całej ich płycie, a przynajmniej o tym dowiedziałem się z różnych zapowiedzi, jakie pojawiły się sieci.

Ciekawe jak potoczy się kariera zespołu SETA? Myślę, że muzyka ta przyciąga i zapewne zgromadzi wokół siebie wielu słuchaczy.

Profil artystyczny zespołu na Facebook: SETA

Profil Youtube: SETA – YT

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.