Gosia Hodurek – “Niepotrzebne Skreśl” – melodia od serca

Share
()
Czas czytania:2 Minut, 37 Sekund

Gosia Hodurek — “Niepotrzebne Skreśl“. I z rana jakieś sentymenty nawiedziły mnie (może po sentymentalnych snach), bo niemal od razu włączyłem komputer i zachciało mi się słuchać muzyki. Niemal od razu trafiłem na utwór „Niepotrzebne skreśl” Gosi Hodurek.

Idealnie trafił w me samopoczucie. Nie wiem, może miałem jakieś sny, nie pamiętałem ich. W każdym razie muzyka, od razu mnie ujęła i widać takiego czegoś potrzebowałem.

Nastrojowa i melodyczna piosenka Gosi Hodurek mówi o wspomnieniach, o tym jak kiedyś było między dwojgiem serc. Taki romantyczny klaps z samego rana dostałem. Pewnie po to, aby dalszy dzień był lepszy, mimo że przecież piosenka mówi nieco inaczej – żeby skreślić pewne swoje niepotrzebne uczucia. Bynajmniej ja tak to odbieram.

Klimat w tym utworze oparty jest na lirycznym brzmieniu pianina i urokliwym głosie wokalistki. Spokojna muzyka wprawia w błogi nastrój i od razu daje nam takiego „różowego” kopa. „Różowego”, bo dotyczy miłości, uczuć.

Gosia Hodurek “Niepotrzebne skreśl”

Przypomina mi trochę klimat piosenek, które pisane są do romantycznych filmów. A i jak dla mnie trochę za krótka, musiałem ją kilka razy od początku odtwarzać. Ale no cóż, taki urok najlepszych kawałków.

I podobnie jak w piosence, ja też gdy wstałem byłem jakby ogarnięty tymi słowami „wokół noc się jeszcze tli, po kolei znikną sny, słyszę, biegnie ktoś przez mgłę…” – właśnie tak się zaczyna przyjemny i miły tekst utworu. Napisany w formie wiersza, niby wiele takich, ale jakże pięknie to razem z muzyką brzmi i na dodatek w takim stylistycznym wykonaniu przez wokalistkę.

No cóż, jak mi się coś podoba to, po prostu chwalę. Utwór „Niepotrzebne skreśl” to piosenka dla zakochanych i odkochujących się. Po prostu warto przy niej trochę porozmyślać, zresztą nie da się inaczej. A muzyka zapada głęboko w sercu.

Gosia Hodurek / zdj. Youtube

Gosia Hodurek / zdj. Youtube

Zawsze gdy słucham takich kawałków, nieważne czy mówią o rozstaniu, czy o powrotach albo o miłości kwitnącej, mam ochotę na spacer w lesie, najlepiej wiosenną porą. I jeszcze lepiej gdyby to był spacer z kimś, kogo darzę sympatią, miłością. Wtedy czuję się taki lekki, podobnie jest z tą piosenką – po prostu kawał dobrej, sentymentalnej roboty.

Komu się spodoba? Chyba wielu osobom, nawet tym którzy wolą mocne kawałki, bo przecież każdy z nas ma serce i uczucia. I są chwile, kiedy to właśnie taka muzyka, delikatna i wciskająca się w serce, pozwoli na chwilę wytchnienia i zatopienia się w bajecznym świecie uczuć.

I zobaczcie, a raczej posłuchajcie jak niewiele potrzeba, by stworzyć piękny utwór. Wystarczy trochę uczuć, fortepian czy pianino i oddany głos, z barwą, która urzeka. Taka jest właśnie ta piosenka. Polecam wszystkim samotnym, a nawet zakochanym nie tylko na wieczory, ale również na każdą chwilę… Na randki…

Singiel „Niepotrzebne skreśl” jest drugim singlem, który promuje nadchodzącą płytę wokalistki. Za jego produkcję odpowiada wokalista i kompozytor Krzysztof Iwaneczko. Pierwszym singlem, był utwór Pięć piosenek.

Jest to debiut solowy Gosi Hodurek. Artystka uczestniczyła w ósmej edycji “The Voice of Poland“. Występowała również w programie „Szansa na sukces” gdzie śpiewała piosenki Kasi Nosowskie, zwyciężyła odcinek. Gosia Hodurek jest lekarzem – stomatologiem.

Profil Gosi Hodurek na Facebook: Gosia Hodurek – Facebook

Gosia Hodurek na Youtube: Gosia Hodurek – YT

Jak przydatny był ten post?

Kliknij poniżej, aby ocenić!

Wynik

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Przepraszamy, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Przeczytaj również...

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.