Gosia Hodurek – “Niepotrzebne Skreśl” – melodia od serca

Share
Czas czytania:2 Minut, 37 Sekund

Gosia Hodurek — “Niepotrzebne Skreśl“. I z rana jakieś sentymenty nawiedziły mnie (może po sentymentalnych snach), bo niemal od razu włączyłem komputer i zachciało mi się słuchać muzyki. Niemal od razu trafiłem na utwór „Niepotrzebne skreśl” Gosi Hodurek.

Idealnie trafił w me samopoczucie. Nie wiem, może miałem jakieś sny, nie pamiętałem ich. W każdym razie muzyka, od razu mnie ujęła i widać takiego czegoś potrzebowałem.

Nastrojowa i melodyczna piosenka Gosi Hodurek mówi o wspomnieniach, o tym jak kiedyś było między dwojgiem serc. Taki romantyczny klaps z samego rana dostałem. Pewnie po to, aby dalszy dzień był lepszy, mimo że przecież piosenka mówi nieco inaczej – żeby skreślić pewne swoje niepotrzebne uczucia. Bynajmniej ja tak to odbieram.

Klimat w tym utworze oparty jest na lirycznym brzmieniu pianina i urokliwym głosie wokalistki. Spokojna muzyka wprawia w błogi nastrój i od razu daje nam takiego „różowego” kopa. „Różowego”, bo dotyczy miłości, uczuć.

Gosia Hodurek “Niepotrzebne skreśl”

Przypomina mi trochę klimat piosenek, które pisane są do romantycznych filmów. A i jak dla mnie trochę za krótka, musiałem ją kilka razy od początku odtwarzać. Ale no cóż, taki urok najlepszych kawałków.

I podobnie jak w piosence, ja też gdy wstałem byłem jakby ogarnięty tymi słowami „wokół noc się jeszcze tli, po kolei znikną sny, słyszę, biegnie ktoś przez mgłę…” – właśnie tak się zaczyna przyjemny i miły tekst utworu. Napisany w formie wiersza, niby wiele takich, ale jakże pięknie to razem z muzyką brzmi i na dodatek w takim stylistycznym wykonaniu przez wokalistkę.

No cóż, jak mi się coś podoba to, po prostu chwalę. Utwór „Niepotrzebne skreśl” to piosenka dla zakochanych i odkochujących się. Po prostu warto przy niej trochę porozmyślać, zresztą nie da się inaczej. A muzyka zapada głęboko w sercu.

Gosia Hodurek / zdj. Youtube

Gosia Hodurek / zdj. Youtube

Zawsze gdy słucham takich kawałków, nieważne czy mówią o rozstaniu, czy o powrotach albo o miłości kwitnącej, mam ochotę na spacer w lesie, najlepiej wiosenną porą. I jeszcze lepiej gdyby to był spacer z kimś, kogo darzę sympatią, miłością. Wtedy czuję się taki lekki, podobnie jest z tą piosenką – po prostu kawał dobrej, sentymentalnej roboty.

Komu się spodoba? Chyba wielu osobom, nawet tym którzy wolą mocne kawałki, bo przecież każdy z nas ma serce i uczucia. I są chwile, kiedy to właśnie taka muzyka, delikatna i wciskająca się w serce, pozwoli na chwilę wytchnienia i zatopienia się w bajecznym świecie uczuć.

I zobaczcie, a raczej posłuchajcie jak niewiele potrzeba, by stworzyć piękny utwór. Wystarczy trochę uczuć, fortepian czy pianino i oddany głos, z barwą, która urzeka. Taka jest właśnie ta piosenka. Polecam wszystkim samotnym, a nawet zakochanym nie tylko na wieczory, ale również na każdą chwilę… Na randki…

Singiel „Niepotrzebne skreśl” jest drugim singlem, który promuje nadchodzącą płytę wokalistki. Za jego produkcję odpowiada wokalista i kompozytor Krzysztof Iwaneczko. Pierwszym singlem, był utwór Pięć piosenek.

Jest to debiut solowy Gosi Hodurek. Artystka uczestniczyła w ósmej edycji “The Voice of Poland“. Występowała również w programie „Szansa na sukces” gdzie śpiewała piosenki Kasi Nosowskie, zwyciężyła odcinek. Gosia Hodurek jest lekarzem – stomatologiem.

Profil Gosi Hodurek na Facebook: Gosia Hodurek – Facebook

Gosia Hodurek na Youtube: Gosia Hodurek – YT

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.