Przemysław Piotrowski „Bagno” recenzja książki

Share
Czas czytania:3 Minut, 8 Sekund

Przemysław PiotrowskiBagno” to powieść z tłem politycznym. Thriller, w którym poznajemy świat zbliżony do realnego. To jakby alternatywna rzeczywistość, która na szczęście nie ma miejsca i oby tak było zawsze.

Historia, która została przedstawiona w tej książce to świat polityki i mrocznego jej oblicza. Wymyślone zdarzenia przez autora, piorunująco ukazują ludzką wredność, obłudę, zakłamanie i przede wszystkim brutalność wobec innych. Zatem łatwo się domyślić, że lektura nie tylko jest przeznaczona dla osób dorosłych, ale też niepolecana dla wrażliwych czytelników.

Przemysław PiotrowskiBagno

Przemysław Piotrowski "Bagno" Wydawnictwo Czarna Owca

Przemysław Piotrowski “Bagno” Wydawnictwo Czarna Owca

Napisana z rozmachem, w języku charakterystycznym dla powieści grozy i kryminałów, powieść „Bagno”, to jak dla mnie jedna z lepszych powieści, jakie czytałem. Akcja, która toczy się w dosyć dynamicznym tempie od samego początku, tworzy intrygę i trzyma nas w napięciu. Momentami wręcz chcemy przyspieszać wydarzenia, bo nie można się doczekać tego, co się stanie.

Być może wielu z Was stwierdzi, że przesadnie określiłem to, jak się czyta tę książkę, ale bez względu na to, zapewne potwierdzicie, że to dobry i nadzwyczaj realistyczny materiał. I ta autentyczność faktów, jest największą zaletą tego dzieła.

Jak zawsze muszę dwa zdania o języku. No cóż, autor napisał książkę w formie, z którą nie mamy problemów. Składny i obrazowy język, czasem potoczny, z typowymi określeniami, nadaje wiarygodności. Dialogi konkretne i bez zbędnych uniesień, dosadne. Ukazana treść w mrocznej tonacji.

W książce jest poruszony temat uczciwości polityków, ich zachowania pod względem łamania prawa, zachowania moralnego i społecznego. To temat, który zawsze wzbudza wiele kontrowersji, jest śliski i nie schodzi z licznych dzienników i programów publicystycznych. W tej książce mamy też do czynienia z aktami naruszeń seksualnych i morderstwami również na tym tle. Ja to dosyć delikatnie ująłem, ale muszę podkreślić, że ten fakt stanowi o tym, że książka naprawdę nie jest kierowana dla wrażliwych osób.

Przemysław Piotrowski "Bagno" Wydawnictwo Czarna Owca

Przemysław Piotrowski “Bagno” Wydawnictwo Czarna Owca

Samozwańczy sędzia, który wymierza karę tym politykom, którzy dopuścili się zbrodni, w tym przypadku, chodziło głównie o zbrodnie na tle seksualnym wobec dzieci, dorosłych, ale także inne, które pozbawiały obywateli mieszkań, wydaje się nie tak straszną postacią w tej książce. Niby to czarny charakter, ale popiera go wielu ludzi, którzy domagają się sprawiedliwości, jakiej nie może dać państwo. Z powodu jego działań dochodzi do protestów antyrządowych. Są to liczne demonstrację, przez co kraj dopada paraliż.

Zatem oprawca w tej książce, jest postacią wzbudzającą wiele emocji i kontrowersyjną, nie można jednoznacznie stwierdzić czy to typowy czarny charakter, bo poniekąd, ma rację. Postać policjanta, który przecież też broni sprawiedliwości, staje się dyskusyjna, bo w końcu ściga kogoś, kto też chce kary dla oprawców. Ten niemały paradoks, to nie lada atrakcja dla czytelnika, który raz popiera ściganego, a innym razem, ścigającego. Takim prostym sposobem można przedstawić zarys fabularny tej książki.

Swoją drogą. Zastanawiam się, czy w rzeczywistości jest taki policjant, gdziekolwiek na świecie, który do tego stopnia potrafiłby zaangażować się w aż tak skomplikowane i delikatne akcje? Czy polityka to nie jest bariera, którą ciężko pokonać, aby chronić sprawiedliwości? No bo przecież, jak nadepniemy politykom na piętę, będziemy odkrywać nieprawidłowości w ich czynach, to mamy, potocznie mówiąc “przechlapane”…

Przemysław Piotrowski ofiarował nam solidną dawkę emocji i na domiar tego, dosyć realistyczną, którą możemy na swój sposób porównywać z faktami, które mają miejsce w rzeczywistości. Autor nie szczędził krytyki wobec zachowania polityków, czy też kościoła. Odważył się określać tematy trudne w sposób dosłowny, przez co być może przez niektórych może być krytykowany i nawet posądzany o jakiś anty pobudki wobec niektórych elit. Ale to jedynie fikcja, a skonstruowana fabuła ma charakter rozrywkowy, więc tego należy się trzymać, czytając tę książkę.

Przemysław Piotrowski na Facebook: Przemysław Piotrowski – FB

Książka do nabycia: “Bagno”

Czytaj również: Przemysław Piotrowski „Krew z krwi” recenzja

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.