Katarzyna Bester „Spacer w deszczu” recenzja

Share
()
Czas czytania:2 Minut, 42 Sekund

Katarzyna BesterSpacer w deszczu” – powieść romantyczna, która pozwala czytelnikowi przenieść się w świat marzeń. Marzeń o pięknej i prawdziwej miłości, o spełnieniu. Ta historia pozwala na całkowite rozluźnienie i zapomnienie o otaczającej nas rzeczywistości.

Scarlett to urocza i uczuciowa kobieta, która pragnie spokojnego i stabilnego życia. Chce cieszyć się ze wszystkiego, co ją otacza, a jej marzeniem jest mieć dziecko i być z kochającym mężczyzną. Niestety, ale jest kobietą bezpłodną, co ją bardzo smuci. Jednak w jej życiu pojawia się mężczyzna, który kradnie jej serce. Spotykają się i opowiadają o własnych problemach. Wzajemnie się rozumieją i z czasem przyjaźń przeradza się w głębokie uczucie.

Katarzyna Bester „Spacer w deszczu”

Katarzyna Bester "Spacer w deszczu" wyd. Amare

Katarzyna Bester “Spacer w deszczu” wyd. Amare

Katarzyna Bester napisała bardzo sentymentalną i zapadającą w pamięć powieść, która powoduje, że nasze serce nieco przyspiesza. W swojej treści ukazuje, jak bardzo ważne jest szczęście i radość w życiu, pokazuje to, co pragnie kobieta i co jest dla nas najważniejsze.

Fabuła książki, to nieskomplikowany bieg wydarzeń, które są bardzo realistyczne. Równie dobrze cała historia mogłaby się wydarzyć naprawdę, co powoduje, że książkę czytamy jakby fabularny pamiętnik głównej bohaterki.

Dialogi z czułością podkreślają lekki charakter historii, a krótkie, lecz treściwe opisy nie męczą nas, nie wybijają z rytmu. Akcja toczy się płynnie i dzięki temu łatwiej nam sobie wyobrazić całość. Jest to powieść, którą chętnie przeczytamy o dowolnej porze dnia. A prostota treści jest ujmująca, sprawia, że czujemy wszystko od środka.

Czasem podczas czytania, nachodziły mnie myśli – Dlaczego mi się coś takiego w życiu nie przydarzy? Czemu zawsze ma być ponuro, podczas gdy na świecie jest tak pięknie i można spotkać kogoś, kto nas uszczęśliwi, a wystarczy tylko jedno – być sobą? Zresztą podobnych myśli naszło mnie wiele, w tym dużo wspomnień z mojego życia.

Z całą pewnością historia spodoba się kobietom, lecz wcale nie jest powiedziane, że mężczyzna nie będzie chciał tego czytać. Myślę, że warto, aby tak się stało, bowiem jest tutaj wiele ciekawych momentów, które opisują osobowość kobiecą, a to z kolei może bardzo się przydać męskiemu gronu w zrozumieniu kobiet.

Katarzyna Bester "Spacer w deszczu" wyd. Amare

Katarzyna Bester “Spacer w deszczu” wyd. Amare

Dodatkowo możemy się cieszyć pewnymi momentami humorystycznymi, które pojawiają się co jakiś czas. Wzbudzają one uśmiech i pozytywne uczucia, wręcz pewnego rodzaju błogość i przyjemność.

Cała fabuła jest podzielona na rozdziały. Poszczególne z nich są opowiadane z perspektywy głównych bohaterów, na przemian Scarlett i James. Dzięki temu możemy zauważyć różnicę w odczuwaniu kobiety i mężczyzny.

Jest nieco erotycznego humoru i cielesnych zbliżeń, które są ukazane w delikatny sposób.

Ogólnie całą powieść, czyta się dosyć szybko i, jak dla mnie to jest ogromna zaleta, ponieważ po prostu wszystko się dokładnie czuje, czytelnik się nie gubi i sukcesywnie i z satysfakcją pochłania się całej historii. Lubie takie nieskomplikowane treści, bo odczuwam wtedy prawdziwy relaks.

Myślę, że książkę może czytać każdy, kto ma już swoje lata i potrafi zrozumieć sens miłości, dorosłego języka oraz ma swoje przeżycia, które na pewno będzie chciał skonfrontować z tym wszystkim, co dzieje się w tej lekturze.

Katarzyna Bester pisze głównie romanse i powieści obyczajowe. Jej książki to dobry humor i romantyczne uniesienia oraz zaskakujące zwroty akcji.

Książka do nabycia w księgarni: “Spacer w deszczu”

Jak przydatny był ten post?

Kliknij poniżej, aby ocenić!

Wynik

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Przepraszamy, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Przeczytaj również...

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.