Anna Ziobro – jej specjalność to powieść obyczajowa

Share
Czas czytania:2 Minut, 26 Sekund

Anna Ziobro jest autorką powieści obyczajowych, zapaloną czytelniczką oraz miłośniczką gór, psów i… sushi. Zadebiutowała w 2020 roku, tuż przed pandemią, powieścią „Tysiąc kawałków” (wyd. Oficynka), która jest historią miłosną, ale dość nietypową, bo z happy endem w początkowych rozdziałach, po których wszystko się sypie.

Czytelnicy twierdzą, że znakiem rozpoznawczym Autorki są trudne tematy, od których nie stroni. Jak sama mówi, lubi iść pod prąd, dlatego niestraszne są jej niepopularne i niemedialne wątki, takie jak niepełnosprawność, samotność, choroba czy przemoc domowa. Swoimi historiami chce skłaniać czytelnika do refleksji, ale też dawać nadzieję ‒ pokazywać, że nawet z trudnych sytuacji jest wyjście, a w najciemniejszym tunelu można dostrzec światełko.

Druga powieść Autorki „Za ścianą ciszy” (wyd. Dragon) ukazała się w czerwcu 2021 r. i opowiada historię niepełnosprawnej dziewczyny, która zmaga się nie tylko z postępującą głuchotą, ale i z odrzuceniem społecznym, agresją i niezrozumieniem. Kolejna powieść „Brakujący obrazek” (wyd. Dragon, data premiery: październik 2021 r.) to historia dwóch sióstr, które wychowywały się w domu, gdzie panowała przemoc i które na wiele lat rozdzielił los i bezwzględność ich ojca.

Anna Ziobro i jej najnowsza powieść

Okruchy samotności - Anna Ziobro

“Okruchy samotności” – zdj. Ewa – Instagram

Najnowsza książka „Okruchy samotności” (wyd. Oficynka, data premiery: styczeń 2022 r.) stanowi połączenie powieści obyczajowej z elementami thrillera. Jest to opowieść o sile kobiecego charakteru i o tym, że trzeba umieć sobie wybaczać.

Powieść „Okruchy samotności”, to już czwarta książka Anny Ziobro, przedstawia perypetie Julii, która nie była szczęśliwa w swoim życiu. Pracuje w domu spokojnej starości w Monachium, gdzie odnajduje chęć do życia i pracuje. Tam poznaje pewnego pielęgniarza. Nic nie zwiastowało, że wraz z tym, spotkają ją kolejne niepowodzenia… Czy Julia jest w stanie poradzić sobie z tym, co znów czeka ją na jej drodze?

Anna Ziobro o książce:

“To jest moja czwarta publikacja, ale powieść powstała jako druga w kolejności, a później została gruntownie przepisana (w okresie między powstaniem “Za ścianą ciszy” a “Brakującym obrazkiem”) i tak zyskała ostateczny (nie licząc poprawek redakcyjnych) kształt…

Jeśli chodzi o atmosferę i sposób prowadzenia fabuły, to trochę inny tekst niż moje dotychczasowe, ale część patronek już jest po lekturze i zgodnie twierdzą, że jest na co czekać.” – mówi Autorka

 

Sił i motywacji do pisania Autorka poszukuje w górach. Czerpie je także od swoich czytelników podczas spotkań w bibliotekach i poprzez kontakt w mediach społecznościowych. Aktywnie prowadzi swoje strony na Facebooku (Anna Ziobro – Facebook) i Instagramie (Anna Ziobro Instagram). Lubi obserwować świat, wertować Internet w poszukiwaniu inspiracji oraz rozmawiać i przebywać wśród ludzi, choć z natury jest samotnikiem i dobrze czuje się też sama ze sobą.

Anna Ziobro zapowiada, że w roku 2022 ukażą się kolejne dwie powieści, obie zahaczające o wątki medyczne. Książkę tą “Okruchy samotności” jak inne książki Anny Ziobro można nabyć w księgarniach m.in.

Empik – Okruchy samotności

Empik – Za ścianą ciszy

Empik – Brakujący obrazek

Empik – Tysiąc kawałków

Profil Anna Ziobro na lubimyczytać.pl: Lubimy Czytać Anna Ziobro

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.