The Storks i ich „Pierwszy lot”!

Share
Czas czytania:1 Minut, 46 Sekund

The StorksPierwszy lot” jest debiutancką płytą bluesowego zespołu. Tworzą go doświadczeni muzycy, znający się i grający wspólnie od lat.

Pierwszy lot” zabiera słuchaczy w interesującą podróż swym rockowo-bluesowym wehikułem pokazując świat z wysokości “bocianiego gniazda”. W energetycznych wręcz przebojowych kompozycjach, zaśpiewanych charakterystycznym głosem, słyszymy niebanalne teksty, mocno brzmiące riffy, efektowne solówki gitarowe i saksofonowe (to ich znak rozpoznawczy) podparte silną sekcję rytmiczną.

The Storks zdj. akademiamm.pl

The Storks zdj. akademiamm.pl

W pamięci zostają też dynamiczne i jednocześnie melodyjne tematy, czyli jest tu wszystko to, czego oczekujemy od zespołu z rockowym pazurem. Bociany tworzą muzycy znający się i grający ze sobą od dawna, a więc de facto nie jest to ich pierwszy wspólny lot. Wykonują własny repertuar mocno osadzony w rockowo – bluesowym idiomie. Słychać echa i fascynacje wielkimi klasykami rocka i bluesa, których twórczość była tu jedynie inspiracją. Tworzenie i nagrywanie „Pierwszego Lotu” był dopracowanym procesem. Tak mówią o tym czasie i poszczególnych etapach:

Materiał powstawał około dwóch lat Następny etap to pandemia, która paradoksalnie przyspieszyła prace nad płytą. Wiadomo, skończyły się występy, koncerty. W tym czasie, w naszym domowym studiu nagrań, rozpoczęły się pierwsze zapisy ścieżek dźwiękowych, po czym pod koniec rejestracji materiału na płytę pojawiła się możliwość skorzystania z bardziej profesjonalnego studia nagrań w M.D.K. W Częstochowie. W ten sposób Urząd Miasta Częstochowy w osobie Dyr. M.D.K. Pana Pawła Musiała objął nasz zespół swoim patronatem oraz sponsoringiem. Tam też zakończył się recording oraz mastering płyty.

The Storks „Pierwszy lot”

The Storks - Muzyka

The Storks – Muzyka

 

Efekty już są widoczne, a przede wszystkim słyszalne. „Pierwszy Lot” można kupić w formie tradycyjnej (płyta CD) na profilach zespołu, album jest również dostępny na wszystkich platformach streamingowych. Oczywiście wydanie płyty jest również pretekstem do prezentowania tej muzyki na żywo. Dlatego polecamy śledzić ich social media, szkoda byłoby przegapić któryś z fantastycznych koncertów Bocianów!

The Storks w składzie:

Dariusz Kasprzyk – gitara
Tomasz Merda – gitara
Dariusz “Bocian” Nabiałek – wokal
Jacek Szafert – gitara basowa
Jarosław Woszczyna – saksofon tenorowy
Piotr Wroński- perkusja

The Storks na Facebook: storks_pl
https://e-muzyka.ffm.to/thestorkspierwszylot

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.