Stolica “Szare” nowy teledysk promujący album „Za rogiem”

Share
Czas czytania:1 Minut, 17 Sekund

Stolica, zespół stawiający mocno na performance, ale również na treści, przedstawia nowy videoclip. To minimalistyczne, ale bardzo artystyczne podejście do interpretacji do singla „Szare” promujące ich ostatni album – „Za rogiem”.

Stolica “Szare”

Stolica to warszawski zespół, grający muzykę na pograniczu punka i muzyki alternatywnej. Trzonem zespołu są Anna „Igła” Jagłowska (wokal) i Darek „Struna” Żak (gitara). Mocno stawiają na wpadające w świadomość melodie i przekaz swoich tekstów. Nie inaczej jest również w przypadku singla „Szare”. Tak o jego symbolice mówi Igła, która jest autorką tekstu:

Depresyjność w oczach, szarość w ubraniach, brak chęci na wyróżnianie się w jakikolwiek sposób. To wszystko przytłacza mnie swoim wyrazem, albo raczej brakiem wyrazu. Wszyscy tacy sami. Patrząc na otaczający mnie tłum, widzę pustkę, brak miłości, brak radości. Chęć schowania się w kąt. „Nie chcę niczego od nikogo i niech nikt nic nie chce ode mnie”. Szarość, która nas przytłacza, szarość, która nas zawłaszcza. Bardzo sporadycznie udaje się zauważyć osobę wyróżniającą się z tej szarej masy kolorem w ubraniu, a już naprawdę bardzo rzadko iskrą radości w oku. To od razu zwraca na siebie uwagę, przyciąga uwagę, emanuje totalnie inną energią.

Stolica

Stolica fot. Natalia Mocarska

Całości dopełnia symboliczny klip, właśnie z Igłą w roli głównej w odcieniu, jakżeby inaczej, szarości. Teledysk jest już dostępny na kanale YT zespołu oraz w serwisach streamingowych. Stolica zapowiada też działania na zbliżający się 2023 rok – nowy materiał oraz koncerty. Dlatego mocno polecamy śledzić ich kanały social media!

Facebook Stolica na FB
Instagram Stolica na INSTA

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.