Hart „Takie Proste” nowość!

Share
Czas czytania:1 Minut, 14 Sekund

Hart. Rockowy zespół, który dał się poznać za sprawą bardzo dobrych i nośnych singli, proponuje kolejny nowy utwór. „Takie Proste”, zwłaszcza w połączeniu z teledyskiem, ukazuje łagodniejsze oblicze zespołu.

Hart „Takie Proste”

Hart, w swojej twórczości, łączą gitarowy czad z chwytliwymi melodiami. Mają ‘metalową’ przeszłość i absolutnie nie odcinając się od swoich korzeni, zwracają się w kierunku melodyjnego rocka nawiązującego brzmieniem do wczesnych lat 2000-nych, czyli ich zdaniem „ostatnich lat dominacji muzyki gitarowej”. Słuchać to również w niezwykle emocjonalnym nowym singlu pt. „Takie Proste”.

Jak mówią: “Założeniem było stworzenie współczesnej klasycznej ballady rockowej: powolnej, monumentalnej, z wyraźnym podziałem na spokojne, akustyczne zwrotki i potężne refreny w stylu wielkich przebojów Metalliki czy Guns N’ Roses. Tekst, choć inspirowany faktycznymi przeżyciami Rudego, lidera grupy, można czytać jako uniwersalne studium żalu po sprawieniu zawodu i stracie ukochanej osoby.”

Hart "Takie proste" zdj. akademiamm.pl

Hart “Takie proste” zdj. akademiamm.pl

Bardzo ważny w tym kontekście jest również teledysk i jego symbolika. Tak członkowie Hart przedstawiają kulisy jego powstania: Scenarzystą i reżyserem teledysku jest Artur, basista Hartu. On wpadł na pomysł zobrazowania piosenki przez pryzmat choroby alkoholowej, która dotyka niemałą część społeczeństwa.

Teledysku pewnie nie udałoby się zrealizować gdyby nie życzliwość i wsparcie ze strony Wolborskiego Centrum Kultury, które użyczyło swoją scenę teatralną oraz Sołtyski Wolborza, Pani Marty Smejdy wraz z małżonkiem, którzy zagrali główne role. W Wolborzu zagraliśmy nasz pierwszy koncert, stąd obopólna sympatia.

Hart na Facebook: Hart FB

YouTube: Hart YouTube

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.