Sopot Jazz Festival! Rezerwacje noclegu, wpadajcie do Sopotu!

Share
Czas czytania:1 Minut, 48 Sekund

W tym roku, na dwóch sopockich scenach odbędzie się sześć niezwykłych koncertów. Jak mówią organizatorzy, sama idea tegorocznego Sopot Jazz Festiwal opiera się na zaprezentowaniu słuchaczom tego, co najpiękniejsze w muzyce jazzowej. Ma być oryginalnie i inspirująco, tak by przenieść publiczność w świat cudownych, muzycznych doznań.

Na scenie wystąpią między innymi uznany wirtuoz kontrabasu i gitary basowej, od lat współpracujący z czołówką polskiej sceny jazzowej, Michał Barański z zespołem. Artysta zaprezentuje swój autorski projekt “Masovian Mantra”. To udane i niespotykane połączenie dwóch kultur: polskiego i indyjskiego folkloru.

Gratką dla miłośników jazzu będzie także występ Artura Dutkiewicza, który przyjedzie na Sopot Jazz Festival na specjalne zaproszenie organizatorów. Artysta zaprezentuje niezwykły projekt muzyczny pt. “Tribute To Tomasz Szukalski”, upamiętniający wybitnego artystę, saksofonistę, Tomasza Szukalskiego w 10. rocznicę jego śmierci. Ten koncert będzie naprawdę wyjątkowy.

W drugi dzień festiwalowych koncertów usłyszymy zaś połączenie świata poezji i nowoczesnego jazzu. Projekt o nazwie “Migratory Poets” wykonają Adam Pierończyk i jego gość, Anthony Joseph. Jest to zamysł łączący muzykę improwizowaną z mocą słowa i przesłania literackiego. Adam Pierończyk to wybitny polski saksofonista jazzowy, instrumentalista, improwizator i muzyk kreatywny.

Na sopockiej scenie wystąpi także Septet Agi Derlak. Artystka zaprezentuje autorski program, wypełniony pięknymi kompozycjami, niezwykle ciekawie zinstrumentowanymi.

Z czołowych zagranicznych pianistów jazzowych nie zabraknie Shai Maestro. Artysta wraz z zespołem przedstawi m.in. materiał pochodzący z jego szóstego albumu “Human”. Z kolei światowej sławy trębacz, grający również na kontrabasie, wibrafonie, pianinie i gitarze, Mathias Eick, jeden z najbardziej rozpoznawalnych współcześnie muzyków jazzowych pochodzących z Norwegii, zagra utwory z najnowszego albumu “When We Leave”.

Wrażeń muzycznych będzie w tym roku pod dostatkiem. Wybierając się na tegoroczny festiwal, warto jeszcze pomyśleć o komfortowym noclegu blisko odbywających się wydarzeń. Ciekawe rozwiązania proponuje BillBerry Apartments: https://billberry-apartments.pl/pl/apartamenty-sopot-wynajem Ich trójmiejskie mieszkania są w pełni umeblowane i wyposażone. Położone w najlepszych lokalizacjach w Sopocie zapewniają, szybkie przedostanie się na koncerty. Oferują najwyższy standard noclegu i przystępne ceny. Świeża pościel, ręczniki, kosmetyki w łazience oraz akcesoria i sprzęt kuchenny sprawia, że nie trzeba zabierać ze sobą zbędnych bagaży. Wszystko jest na miejscu.

Sopot Jazz Festival już w październiku. Do zobaczenia!

Źródło: https://billberry-apartments.pl/pl/blog/sopot-jazz-festival-2022

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.