Bluszcz “Nowy Pop” – nowy album zespołu 21 paździenika

Share
Czas czytania:1 Minut, 5 Sekund

Bluszcz “Nowy Pop”. 21 października miała premiera najnowszego albumu zespołu Bluszcz “Nowy Pop”!! Fizycznie płytka ukazała się nakładem wytwórni Seszele Records, a za dystrybucję cyfrową odpowiedzialny jest [PIAS] [Inegral] Distribution Services.

Najprościej rzecz ujmując “Nowy Pop”, to album o łapaniu nowej, szeroko rozumianej normalności. Współczesne historie o niekoniecznie łatwych relacjach z otoczeniem, środowiskiem, ale przede wszystkim i samym sobą. To również story o szukaniu wytchnienia i własnego miejsca we współczesności. Mamy nadzieję, miłego odsłuchu.

Bluszcz “Nowy Pop”

Bluszcz "Nowy POP" foto. PIAS

Bluszcz “Nowy Pop” foto. PIAS

Bluszcz to wrocławski duet elektroniczno-gitarowy tworzony przez braci Jarka i Romka Zagrodnych. Zespół gra muzykę czerpiącą z brzmień starej polskiej fali syntezatorowej lat 80-tych i post-punku. Bluszcz zadebiutował albumem “Junior”, wydanym nakładem wytwórni Brennnessel Records w 2017 roku. Album został zarejestrowany w całości w domu.

Bluszcz “Nowy Pop”

Bluszcz swój pierwszy koncert zagrał na OFF Festival w Katowicach. W 2018 roku duet otrzymał nominację od Gazeta Wyborczej do nagrody WARTO w kategorii Muzyka, a także wystąpił m.in. na festiwalu Open’er w Gdyni. W kwietniu 2019 roku zespół wydał drugi album długogrający zatytułowany “W Naszych Domach“, za który otrzymał główną nagrodę WARTO przyznawaną przez Radio Wroclaw Kultura.

Bluszcz na Facebook: Bluszcz FB

Stream – https://lnk.to/NowyPop

Wytwónia Seszele Records

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.