Karolina Szczurowska – wywiad z artystką

Share
Czas czytania:3 Minut, 23 Sekund

Karolina Szczurowska to 20-letnia artystka młodego pokolenia, która zadebiutowała w 2018 roku w programie „The Voice of Kids. Przeczytajcie wywiad z artystką.

1. Czy korzystając z okazji, iż współpracowałaś przed programem „The Voice of Poland” z Antkiem Smykiewiczem czy podpytałaś go o jego doświadczenia z tym programem?

Nawet o tym nie pomyślałam, był to wtedy okres kiedy skupiłam się totalnie na promocji mojej płyty. Nie miałam wtedy w planach wzięcia udziału w castingach do programu “The Voice of Poland”.

Karolina Szczurowska zdj. www.EntertainmentART.pl

Karolina Szczurowska zdj. www.EntertainmentART.pl

2. Myślisz, że dobrym pomysłem jest branie udziału w programach tego typu?

Jeżeli idziesz tam z planem na siebie to pewnie, że tak! Jest to świetna promocja i kanał, poprzez który może pokazać światu swój talent. Obserwując uczestników programu typu talent show, odnoszę wrażenie, że coraz częściej uczestnicy są świadomi tego jak to wszystko wygląda i świetnie wykorzystują swoją szansę.

3. Rozumiem, że decyzja wzięcia udziału w „The Voice of Poland” była decyzją spontaniczną, nie był to krok promocyjny Twojej twórczości?

Totalnie było to spontaniczne! Promocja mojej płyty była już zakończona i chciała nabrać dystansu do tego wszystkiego. Szukała czegoś gdzie mogłabym zdobyć kolejne, fajne doświadczenie i tak oto znalazła się w „The Voice od Poland”. Zgłosiłam się tam dosłownie na 3 minuty przed końcem castingu dzięki mojej mamie.

4. Patrząc na Twoje osiągnięcia przed programem, narzuca się pytanie, czy czułaś presję, bałaś się, że nikt z jury się nie obróci?

Tak! To było bardzo stresujące. Na szczęście nie było finalnie tak źle i trafiłam do kolejnych etapów. Jednakże wychodzę z założenia, że to, co nam się trafia w życiu, dzieje się po coś i nawet gdybym nie przeszła dalej, byłoby to doświadczenie, które doprowadziłoby mnie gdzieś dalej.

5. Dobrym przykładem jest aktualna jurorka programu – Lanberry. Finalnie pokazała, że mimo niepowodzenia w programie można po kilku latach znaleźć się w fotelu jurorskim.

Idealny przykład na to, że wszystko dzieje się po coś. Mimo że miała mały fuck up w programie, nie poddała się, ba może i dostała większego kopa do motywacji, aby wrócić ze zdwojoną siłą i usiąść na fotelu jurora. Za Gosię trzymam mocno kciuki, bo jest to przezdolna Artystka.

6. Wiele osób biorąca udział w programach typu talent show bierze co roku w krajowych eliminacjach do konkursu piosenki Eurowizji. Czy kiedykolwiek chciałaś wysłać takowy numer albo masz w planach wzięcie udziału w preselekcjach?

Dlaczego nie?! Lubię ten konkurs. Obecnie nie mam utworu, który nadawałby się na ten konkurs, ale pomyślę o tym. Może uda się wysłać zgłoszenie do konkursu eliminacji w przyszłym roku. Raz już miałam podejście do preselekcji, niestety nie udało się.

7. Jaki numer zgłosiłaś do krajowych eliminacji?

Był to numer pt. „Przebudzenie” z mojego debiutanckiego albumu.

8. Czy numer, który chciałabyś wysłać na krajowe eliminacje, byłby w języku polskim czy angielskim?

Raczej były to mix języka polskiego z angielskim. Chyba dobrze takie połączenia grają na Eurowizji.

9. Myśli, że Twój najnowszy singiel pt. „Kwiatki” nadawałby się na Eurowizję?

Totalnie nie. Jest to muzyka spokojna, typowy letni numer, który nie miałby szans na to, aby przebić się na tak kolorowym konkursie. Wolałabym wysłać jakiś elektroniczny, mocniejszy numer.

Karolina Szczurowska “Kwiatki”

10. Czy to są te zmiany, które ogłosiłaś? Chciałabyś pójść w taneczno-elektroniczną muzykę?

Nie do końca. Nie chce do końca zdradzać, co to będzie, ale na pewno będzie to dojrzalsza muzyka. Materiał, który tworzyłam na pierwszy album, był materiałem tworzonym od razu po programie „The Voice Kids”, moje poglądy, doświadczenie jak i cały świat troszkę się zmieniły, chciałabym przekazać słuchaczom moje nowe odczucia.

11. Czego możemy się spodziewać w takim razie?

Obserwujcie moje media społecznościowe, małymi kroczkami będę zdradzała co tam się u mnie dzieje nowego.

12. Czy kolejny zapowiedziany singiel jest już tą zmianą?

Można tak powiedzieć, w tym numerze zmiany na pewno nastąpiły przede wszystkim w wizerunku oraz w warstwie tekstowej, która na pewno jest dojrzalsza.

13. Kiedy będziemy mogli go usłyszeć?

Będzie to listopad. Data nie jest jeszcze znana.

Karolina Szczurowska na Facebook: Karolina Szczurkowska – FB

Czytaj również: Karolina Szczurowska “Kwiatki”

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.