Kazimierz Turkiewicz „Społeczeństwo a instynkt rozwoju” Wydawnictwo Sorus

Kazimierz Turkiewicz „Społeczeństwo a instynkt rozwoju”

Kazimierz TurkiewiczSpołeczeństwo a instynkt rozwoju”. Jest to praca naukowa – opracowanie, w której autor prezentuje prosty, logiczny i przystępny techniczny opis dynamiki procesów społecznych. Analizuje te mechanizmy, przytaczając przykłady wybranych procesów społecznych, ekonomicznych i politycznych.

Celem tej publikacji jest wyjaśnienie i analiza wskazanych wyżej zagadnień, zrozumienie procesów zachodzących w przyrodzie i społeczeństwie oraz poznanie charakterystyki i działania wytworzonej przez nas technologii. Cała ta wiedza może być wykorzystana do badania swojego rozwoju osobistego, rozwoju firmy oraz do projektowania nowego przedsięwzięcia.

Kazimierz TurkiewiczSpołeczeństwo a instynkt rozwoju

Kazimierz Turkiewicz „Społeczeństwo a instynkt rozwoju” Wydawnictwo Sorus
Kazimierz Turkiewicz „Społeczeństwo a instynkt rozwoju” Wydawnictwo Sorus

Określone zostały w tej publikacji zarówno funkcjonowanie społeczeństwa i instynkt rozwoju w systemach społecznych i organizacjach, jak i też możliwości i rozwiązania, których realizację wobec problemów ludzkich, takich jak dysproporcje ekonomiczne pośród obywateli, może zastosować rząd jako główny filar państwowy.

Autor przybliża też tematy ideologiczne, manipulacje ludzkimi umysłami, które stosowane są przez polityków. Kazimierz Turkiewicz omawia też zasady tworzenia sił społecznych i sposoby motywacji społeczeństwa. Porusza temat pól społecznych, czyli przestrzeni, gdzie dochodzi do relacji interpersonalnych między ludźmi np. wzajemna agresja państw. Również tematy wsparcia społecznego tj. np. program 500+, są też analizowane.

Poświęcona została uwaga na rozwój ekonomiczny i gospodarczy w otoczeniu jednostki społecznej, jak też grupy, państwa. Odnosi się do kształtowania wolnego rynku, stosując własne spostrzeżenia i porównania np. z rynkiem dawnych krajów komunistycznych. Oprócz tego takie ideologie jak wolność, równość i braterstwo. Wyjaśnione są też kwestie dotyczące procesów destabilizacyjnych w systemie demokratycznym wraz z ewentualnymi konsekwencjami. Tematyka homofobii i jej wpływa na stabilność społeczną, to kolejne akapity naukowe w tej książce. Wiele uwagi jest poświęcone zagadnieniom ekonomicznym.

Kazimierz Turkiewicz „Społeczeństwo a instynkt rozwoju” Wydawnictwo Sorus
Kazimierz Turkiewicz „Społeczeństwo a instynkt rozwoju” Wydawnictwo Sorus

Poszczególne zagadnienia są czytelnikowi przedstawiane w sposób ułatwiający ich zrozumienie. Szczególnie poprzez porównania np. ideologii komunizmu i faszyzmu, czy też innych ideologii, możemy dokładniej pojąć istotę tego, co autor nam tłumaczy. Trzeba też zaznaczyć, że to opracowanie, opiera się również na historii, która pozwoli nam na lepsze zrozumienie problemów.

Wszystkie wyżej wymienione tematy, to ogólny zarys treści tej książki. Oczywiście analizy i pojęcia, zarówno te, które już zostały tutaj przedstawione, są opatrzone przykładami, jak i wykładniczo, dosyć szczegółowo opisane przez autora, który przedstawia subiektywny, a także obiektywny punkt odniesienia.

Socjologia, ekonomia, gospodarka, ideologia, systemy społeczne, status społeczny, gospodarczy i polityczny, to tylko kilka pojęć, które są zawarte w tej pracy. Oprócz własnych też autor posiłkuje się bogatą wiedzą od innych profesorów, uczonych. Wykaz ich prac podany został na końcu tego wydania.

Kazimierz Turkiewicz urodził się w 1942 roku w Tyszowcach, a od 1980 roku mieszka w Brisbane w Australii. Inżynier, doktor nauk ekonomicznych. Wykładał na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Gdańskiej oraz na Wydziale Mechanicznym Akademii Morskiej w Gdyni. Był projektantem zakładów przemysłowych. W Australii, Indonezji i Papui-Nowej Gwinei pracował jako inżynier konstrukcji stalowych. Ponadto był zagranicznym członkiem zespołu naukowego Rumuńskiej Akademii Nauk. Współpracował z Instytutem Matematyki Uniwersytetu w Liège (Belgia) oraz z Międzynarodowym Instytutem Zaawansowanych Badań Systemowych i Cybernetyki na Uniwersytecie Windsor w Ontario.

Książka dostępna na Sorus: Kazimierz Turkiewicz „Społeczeństwo a instynkt rozwoju”

Monika Kwiatkowska i Ariel Kamiński „Black Notes” Wydawnictwo Sorus

Monika Kwiatkowska i Ariel Kamiński „Black Notes”

Kinga Siewierska zdj. NIebieski Label

Kinga Siewierska „słodko-słone” nowość!

Odpowiedz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

O nas

Świat kultury i sztuki MegaKultura to coś, co nas interesuje. Przedstawiamy informacje i wydarzenia kulturalne głównie z Polski. Recenzujemy książki, muzykę i inne dzieła. Przeczytacie u nas o Autorach oraz wywiady z nimi. Zapraszamy do współpracy Wydawnictwa, Artystów i innych, którym nieobca jest kultura.