Luanne Rice “Ostatni dzień” – Premiera 18 maja!

Share
Czas czytania:4 Minut, 1 Sekund

Luanne Rice, autorka bestsellerów „New York Timesa”, po mistrzowsku buduje napięcie. „Ostatni dzień” to doskonałe połączenie thrillera psychologicznego z dramatem rodzinnym. Powieść wciąga od pierwszej strony. Premiera już 18 maja!

Black Hall w stanie Connecticut zawsze uchodziło za bezpieczną przystań. Nadmorskie miasteczko wolne od brutalnej przestępczości. Piękne domy zamieszkiwane przez szczęśliwe rodziny: przykładne żony, przedsiębiorczych i kochających mężów, uśmiechnięte dzieci. Ale za fasadą ich idealnego życia kryją się kłamstwa i sekrety. Kiedy niespodziewanie dochodzi do zbrodni, spokój mieszkańców zostaje zburzony…

Beth Lathrop i jej siostra Kate Woodward jako nastolatki przeżyły ogromną tragedię – w wyniku brutalnego napadu straciły matkę oraz cenne dzieło sztuki, które miało szczególne znaczenie dla ich rodziny: obraz autorstwa Benjamina Morrisona zatytułowany „Blask księżyca”. Przydzielony do rozwiązania tamtej sprawy detektyw Conor Reid poprzysiągł sobie i dziewczynkom, że już zawsze będzie je chronił.

Beth w przeciwieństwie do siostry, która po stracie matki zamknęła się w sobie, zdołała jakoś otrząsnąć się po przeżytej traumie. Nie tylko poświęciła się prowadzeniu galerii sztuki, którą zarządzała Helen Woodward, ale też założyła rodzinę – ma cudowną córkę Sam i wspaniałego męża Pete’a, z którym spodziewają się drugiego dziecka. Kiedy pewnego lipcowego poranka Beth zostaje znaleziona martwa we własnym domu, a odzyskany wcześniej „Blask księżyca” ponownie znika, detektyw Reid nie może oprzeć się wrażeniu déjà vu.

Głównym podejrzanym od razu staje się Pete. Mężczyzna ma jednak mocne alibi na czas morderstwa. Kate i Reid starają się zrozumieć sens śmierci Beth, ale zamiast odpowiedzi znajdują tylko kolejne pytania: jeśli to nie Pete, to kto jeszcze mógłby czyhać na jej życie? Jaką rolę w całej tej sprawie odgrywa należący do rodziny Woodwardów obraz?

Reid nie dotrzymał złożonej przed laty obietnicy. Dlatego teraz nie spocznie, nim nie odkupi swoich win – rozwiązanie sprawy morderstwa Beth stanie się jego obsesją…

Luanne Rice “Ostatni dzień”

Luanne Rice "Ostatni dzień" wyd. MUZA

Luanne Rice “Ostatni dzień” foto wyd. MUZA

Misternie skonstruowana intryga kryminalna, wielowątkowa, osadzona w przeszłości i teraźniejszości fabuła oraz doskonałe kreacje pierwszo- i drugoplanowych postaci – wszystko to składa się na naprawdę solidną całość, która zachwyci nawet najbardziej wymagających czytelników. Thriller „Ostatni dzień” to opowieść o spokojnej nadmorskiej społeczności, którą wstrząsa brutalna zbrodnia. Ale książka Luanne Rice jest czymś więcej, niż tylko próbą doprowadzenia przed oblicze sprawiedliwości sprawcy zabójstwa wpływowej mieszkanki Connecticut.

Ostatni dzień” to także historia godzenia się ze stratą, radzenia sobie z przeżytą traumą, zapis trudnych, chwilami wręcz toksycznych relacji małżeńskich, zdrady oraz pilnie strzeżonych sekretów i kłamstw. Amerykańska pisarka na kartach swojej powieści kreśli przejmujący obraz siostrzanej zażyłości, która od najmłodszych lat łączy Beth i Kate, ale również – na przykładzie losów czterech bohaterek – zarysowuje portret wieloletniej kobiecej przyjaźni, która zostaje poddana próbie czasu.

Rekomendacje zagranicznych autorów i mediów

„Brutalne morderstwo, nieudane małżeństwo, sekretny romans i mnóstwo podejrzanych. Prawda leży gdzieś pomiędzy zdradą a miłością. Wciągająca intryga, której nie rozwiążesz przed dotarciem do ostatniej strony”. – Robert Dugoni, autor serii thrillerów o Tracy Crosswhite

„W powieści Ostatni dzień Luanne Rice po raz kolejny potwierdza swój wyjątkowy talent do kreślenia emocjonalnych portretów bohaterów. Dodając do stworzonej przez siebie historii szczyptę napięcia, udowadnia, że miłość i morderstwo to nieodłączni towarzysze”. – Tess Gerritsen, autorka serii thrillerów medycznych „Rizzoli & Isles”

„Liryczna opowieść i mrożący krew w żyłach thriller w jednym”. – Lee Child, autor serii powieści sensacyjnych o Jacku Reacherze

„Mroczna historia rodziny. Małżeństwo pełne skaz. Skomplikowana, wielowątkowa intryga. Opowieść Luanne Rice jest niesamowicie autentyczna”. – Lisa Unger, autorka bestsellerów „New York Timesa”

„Mocny początek, zaskakujące zwroty akcji, dramatyczne wydarzenia. Thriller z nurtu domestic noir, który porusza temat rodziny i przyjaciół, zaufania i zdrady oraz miłości i morderstwa”. – „Suspense Magazine”

„Luanne Rice po mistrzowsku portretuje małe miasteczka pełne wielkich tajemnic. Zabiera nas do pocztówkowej wioski w Nowej Anglii za zamknięte drzwi zamieszkiwanych przez idealne rodziny luksusowych domów z ogrodami tylko po to, by obnażyć całą mroczną prawdę o ich życiu. Zaskakuje i wciąga jak diabli!”. – Lisa Scottoline, autorka bestsellerowego thrillera „Ktoś wie”

„W tym trzymającym w napięciu, emocjonalnym dramacie rodzinnym Rice ponownie potwierdza swój talent do portretowania kobiecej przyjaźni oraz ilustrowania podejmowanych przez bohaterów prób oswojenia się z bólem po stracie bliskiej osoby”. – „Booklist

„Jeśli jesteś fanem Shari Lapeny lub Ruth Ware, możesz zamawiać tę książkę w ciemno. Czeka cię historia, która wciąga od samego początku”. – „GQ Magazine

Luanne Ricepisarka amerykańska, bestsellerowa autorka „New York Timesa”, ma na swoim koncie ponad trzydzieści powieści, które zostały przetłumaczone na dwadzieścia cztery języki. Część z nich doczekała się telewizyjnych adaptacji. W 2002 roku Connecticut College przyznał jej tytuł doktora honoris causa, takie samo wyróżnienie otrzymała także od University of Saint Joseph. W 2014 roku przyjęła z rąk gubernatora stanu Connecticut nagrodę za swoje dokonania literackie. Jest zapaloną obrończynią środowiska i rzeczniczką rodzin dotkniętych przemocą domową.

Książkę można nabyć m.in. w Empiku – Luanne Rice “Ostatni dzień”

Tytuł: „Ostatni dzień

Autorka: Luanne Rice

Premiera: 18.05.2022 r.

Przekład: Paweł Wolak

Wydawnictwo MUZA SA

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.