Emil Kowalski poeta i pisarz wydał swój kolejny tomik poezji pt. „Poetycka historia”, którego premiera miała miejsce 10 października 2023 roku. Swoje wiersze opatrzył również prozą i tym samym, jego wydanie stało się o wiele ciekawsze i zawiera treści, które dotyczą prawdziwych wydarzeń, a także są to też głębokie spojrzenia na otaczający świat.
Można uznać, że ten tomik jest wyjątkowy, bowiem, jak Autor sam powiedział:
„Dla mnie to najważniejsza pozycja literacka w mojej karierze i mam nadzieję, że ta liryka pomieszana trochę z prozą zainteresuje większą liczbę czytelników, nie tylko miłośników poezji. Próbowałem po trochu we wcześniejszych moich książkach, tomikach zrobić taki miks literacki, lecz to właśnie „Poetycka historia” jest tym wydaniem, które mogę uznać za pierwsze, które w pełni zostało napisane właśnie w taki sposób”.
Emil Kowalski o książce:
Pochodzący z Dąbrowy Górniczej Autor, pisze od wielu lat i dotychczas wydał już kilka tomików oraz powieści o charakterze biograficznym, czy jak w przypadku książki „Po co nam pieniądze?”, biznesowym. Jednak to poezja wydaje się być domeną jego twórczości. Aczkolwiek on sam zapowiedział już, że następnymi pozycjami, które się pojawią, będą powieści, a na kolejny zbiór poetycki, trzeba będzie jeszcze poczekać dosyć długo, bo wierszy nie pisze się na zawołanie i w jeden dzień. Treści tego typu, to chwile, które wyłapywane i spisane, mogą potem zaciekawić.
W „Poetyckie historii” Autor zaprezentował twórczość tę, do której zdążył czytelników już przyzwyczaić, więc można spodziewać się wierszy o życiu, smutku, miłości i głębokich uczuciach i wspomnieniach. Jednak tym razem Emil Kowalski podarował od siebie trochę więcej optymizmu i humoru oraz treści zbliżonej czasem do fantastyki, czy też takich, które cechuje obraz otaczającego i codziennego świata. Oczywiście zwarta w niektórych utworach filozofia, jest również cechą charakterystyczną twórczości Emila Kowalskiego.
Prace nad tomikiem trwały dwa lata. Autor zebrał w nim starsze wiersze, które niegdyś, nawet dosyć dawno temu, napisał. Jednak stanowią one mniejszą część książki i reszta, to świeżo powstające strofy z lat od 2022 do teraz. Więc „Poetycka historia” jest też podróżą literacką i co bardzo istotne, podróżą przez prawdziwe życie, bo większość utworów o takim właśnie opowiada. Wiele z nich to prawdziwe fakty, co nadaje całości jeszcze większego realizmu.
Trzeba mocno podkreślić, że ten tytuł liryczny, to oprócz wierszy, również teksty piosenek. Autor pokusił się na taką mieszankę i chciał także przedstawić inną dziedzinę swojej twórczości. Do opublikowanych w książce tekstów, ułożył nawet muzykę! Jest amatorem co prawda, gra na gitarze, ale, jak to ujął kiedyś: „Czasem mam ochotę pofałszować i układam sobie melodię i często stworzę sobie do niej teksty”.
Emil Kowalski „Poetycka historia”
A więc z pewnością „Poetycka historia” to urozmaicona literatura i może przyciągnąć uwagę także muzyków. Autor sam też stwierdził, że czytanie tylko wierszy, bez żadnych dodatkowych, innych treści, nie jest zbyt kuszące, czy też nawet, jest nudne na dłuższą metę. Więc postanowił, że uatrakcyjni te treści na swój sposób.
Czy ten eksperyment, bo jest takim w jego twórczości, będzie na tyle udany i jego starania i to, co stworzył, przyciągnie uwagę szerszego grona czytelników niż dotychczas? Zobaczymy i mając taką nadzieję, bo przecież to też promocja poezji, która niestety wydaje się często pomijana przez czytelników, będzie skuteczna.
Książkę można nabyć bezpośrednio u Autora, pisząc do niego na adres mail: megaredakcja@gmail.com, dzwoniąc pod nr tel. 577320699. Można również zakupić egzemplarz drukowany lub w formie E-book poprzez wydawnictwo na stronie https://ridero.eu/pl/books/poetycka_historia/ (dostępny jest też darmowy fragment do przeczytania).
Portal Megakultura.pl objął patronat medialny nad książką.
Czytaj również:
Profil Emil Kowalski na Facebook: https://www.facebook.com/kowalskiemil
Strona www.emilkowalski.pl (informacje o książce i gdzie kupić na: POETYCKA HISTORIA — EMIL KOWALSKI
Inne treści: https://megakultura.pl/typ/emil-kowalski/