Katarzyna Mól – autorka powieści “Złoty pociąg”

Share
Czas czytania:2 Minut, 39 Sekund

Katarzyna Mól autorka powieściZłoty pociąg” , pochodzi z Katowic, ale od lat mieszka na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w której nieodmiennie jest zakochana. Poza pisaniem zajmuje się… pisaniem. Pracuje jako copywriterka, kontent kreatorka i social media managerka – czyli ogólnie rzecz ujmując – twórczyni treści.

Kiedy zaczęła się Pani kariera pisarska, jaki był jej początek?

Zaczynałam od wymyślania bajek na dobranoc dla mojego młodszego brata. Musiały być całkiem niezłe, skoro oboje pamiętamy je do dziś. Później była seria opowiadań o detektywach – Ruercie i Kikliku – publikowanych w gazetce szkolnej. Następnie pisałam sporo wierszy, ale nie miałam odwagi pokazać ich szerszej publiczności. Pisać dla szerszej publiczności zaczęłam pod wpływem mojej kotki o imieniu Myszka. Założyłam bloga Mysz ale Kot, na którym opisywałam różne historie, które się jej przytrafiały. Na tej podstawie powstała książka o tym samym tytule. A kiedy kocie tematy się wyczerpały, postanowiłam napisać kryminał – i tak oto pojawił się Złoty Pociąg.

Co Panią inspiruje do pisania książek?

Największą inspiracją jest samo życie. Do napisania książki o kotach zainspirowały mnie moje koty. Do napisania kryminału zaś, zainspirowała mnie praca w hotelu.

Jakim dorobkiem literackim może Pani się pochwalić?

Na dzień dzisiejszy wydałam dwie książki – Mysz ale kot oraz Złoty Pociąg. Każda z nich skierowana jest do innego odbiorcy więc trudno mi je porównywać.

Złoty Pociąg

"Złoty pociąg" Katarzyna Mól

“Złoty pociąg” Katarzyna Mól / zdj. Autorka. Bohaterką powieści jest Katarzyna, do której przychodzą anonimowe przesyłki ze starą biżuterią. Sytuacja staje się coraz bardziej tajemnicza, kiedy pewnego dnia odkrywa w swoim biurze zwłoki dyrektora hotelu.

Opowie Pani o swoim stylu literackim?

Najbliższym mi gatunkiem literackim jest komedia kryminalna. Myślę, że jest to wynikiem mojej ogromnej miłości do twórczości Pani Joanny Chmielewskiej.

Jakieś nagrody, wygrane konkursy?

Jeszcze nie Do tej pory nie brała udziału w żadnych konkursach literackich.

Akcjach charytatywne, akcjach medialne itp.?

Staram się pomagać po cichu, nie robiąc na tym marketingu ani nie wybijając się.

Największa inspiracja życiowa?

Jakkolwiek dziwnie by to nie zabrzmiało, moją życiową inspiracją jest postać Joanny z książek Pani Joanny Chmielewskiej. Nikt tak jak ona nie potrafił doszukiwać się niezwykłości w pozornie zwykłych wydarzeniach. Do tego cenię ją za poczucie humoru.

Pani najnowsza książka?

Moja najnowsza książka nie ujrzała jeszcze światła dziennego, choć jest już gotowa. Nie chcę zdradzać więcej szczegółów, żeby nie psuć niespodzianki, ale zakładam, że ukaże się jeszcze w tym roku.

Plany na najbliższą przyszłość?

Pisanie to moja pasja, piszę więc nie tylko w pracy, ale i poza nią. Mogę zdradzić, że pracuję nad kolejną książką, która zdecydowanie będzie się różnić od poprzednich.

Słowo dla początkujących pisarzy?

Przede wszystkim – uwierzcie w siebie. Bardzo trudno jest wystawić swoją twórczość na opinię innych, dlatego trzeba też być przygotowanym na krytykę. I to nie tylko tę konstruktywną. I pamiętajcie, że jeśli wydawnictwa odrzucają Wasze książki, nie znaczy to od razu, że powinniście zrezygnować z pisania. Książki i opowiadania Stephena Kinga, czy JK Rowling też były wielokrotnie odrzucane, a potem stały się bestsellerami.

I coś do czytelnika od siebie:

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy postanowili zaryzykować i kupić książkę zupełnie jeszcze nieznanej autorki. Mam nadzieję, że tego nie żałowaliście 😉

Blog Pani Katarzyny Mysz ale kot

Książka “Złoty pociąg” do nabycia tutaj: Złoty pociąg

Profil autorki: Katarzyna Mól – Facebook

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.